Pages

Monday, April 30, 2012

Väike ülevaade tehtud kõlapaeltest

Otsisin paar päeva tagasi eelmisest käsitööblogist lingid, siin peaks olema enam-vähem kõik kõlatehnikas paelad, mis teinud olen.
Osa pilte on nii väikesed sellepärast, et on kohandatud eelmise blogi jaoks, mis ei võimaldanud klikitavaid pilte (ja ma ise ei viitsinud sellega mässata). Nendest, millest olid, otsisin paremad pildid välja (:


Paistu kõlavöö. TÜ VKA 1. semestri vöökudumise töö.

5,5 cm - minu seni kõige laiem. Siiski küllalt lühike, natuke üle meetri. Kinkisin Terjele, kui keskkooli lõpetasin.


Jope kapuuts ja varrukad. Praegu on jope juba üsna kantud, aga aeg-ajalt saab ikka selga pandud - hea soe on.

Vöö oli algselt mõeldud jopele, aga otsustasin värvide suhtes ümber. Lõpuks kinkisin klassijuhatajale, kui keskkooli lõpetasin.

Kollased kalakesed... tegin, et laadal midagi müüa oleks. Siiani alles - varsti ilmub müüdavate asjade hulka, siis selgub ka hind.

Sinised rombid, ka laadale tehtud. Aga kinkisin hoopis vanaemale juubeliks.

Pael, mille saatsin Alaskale basskitarri hoidma. Selle abil valmis ka minu meedia lõputöö. Vasakpoolne pilt on telefoniga, parempoolsel ilmselgelt õigemad värvid.

Esimene ja ainuke sünteetiline - umbes 50% oli siiski villa ka. Kui ma nüüd ei eksi, asub see endiselt Kolga käsitöökojas. Kolisin ära ja unustasin selle sinna.


"Kitarripael" Marile. Minu esimene katsetus teha kitarripaela. Kukkus haledalt läbi, sest see on kaugelt liiga õrn, et ühte mängitavat kitarri taluda... aga see on mul endiselt vööna alles. Ehk peaks selle ka müüki panema...

Minu Kõige Esimene, mis valmis sai. Sellega õppisin vööd kuduma. Ühtlasi on see üks Eesti vöö muudetud kujul. Praegu kaunistab see mu maalikasti ehk on sellele sangaks.

Peenike ja küllaltki lühike roheline. Mustriga tegin omaloomingut, tahtsin lihtsalt midagi kududa. Vahetasin päikeseprillide vastu, praegu peaks see aeg-ajalt Riinu ehtima (:

Samamoodi - tahtsin kududa ja tegin omaloomingut. Paraku on siinkohal küll mäluauk... mis sellest paelast sai? Minu käes vist enam ei ole.

Ussimuster. Seda kannan ise erinevatel üritustel (nt Mütofest).

 Ja viimane... paraku väga uduste ja pisikeste piltidega. Mõeldud linase kleidi äärde, aga nüüd pole seda enam sealgi. Kudusin vist umbes 5m, ülejääk kasutusel lihtsalt paelana. 

0 comments: